English

▾ Pravidla výběrového řízení (OTM-R)
Biologické centrum AV ČR, v. v. i. se zavázalo k dodržování Evropské charty výzkumných pracovníků a Kodexu chování pro přijímání výzkumných pracovníků a je držitelem prestižního ocenění HR Excellence in Research (HR Award). Při náboru vědeckých pracovníků dodržuje zásady otevřeného, transparentního výběrového řízení (OTM-R), což zajišťuje unifikovaný postup výběrového řízení na všech vědeckých ústavech Biologického centra.

Základními principy OTM-R jsou otevřenost, transparentnost a nediskriminace. Požadavky na uchazeče se liší v závislosti na povaze pracovní náplně a jsou vždy specifikovány v relevantním inzerátu s pracovní nabídkou. Inzeráty jsou zveřejňovány na těchto stránkách a na dalších specializovaných portálech. Výběrová řízení na vědecké pozice v Biologickém centru jsou dvoukolová (1. kolo: přihlášky a následný výběr vhodných kandidátů do 2. kola, 2. kolo: pohovory). Pro každé výběrové řízení je ustavena výběrová komise, která je minimálně tříčlenná, zahrnuje zástupce Personálního úseku a je genderově vyvážená. Všichni uchazeči jsou informováni o výsledku výběrového řízení a každé výběrové řízení se řídí platným nařízením EU o ochraně osobních údajů.

Více o HRS4R a HR Award
Podrobnější informace o našem OTM-R ke stažení zde
Co nabízíme našim zaměstnancům?

UZAVŘENO
Na tuto pozici již není možné reagovat.
Zveřejněno: 8. 12. 2021

Technický laborant (m/ž/x)

Pracovní smlouva

Technická

Doba určitá

16 000 Kč

Kratší

20 hodin

1. 2. 2022

10. 1. 2022

Popis pracovní pozice:

Pozice bude umístěna v infrastruktuře pro výzkum půdy a vody v Biologickém centru AV ČR v Českých Budějovicích. Náš mezinárodní tým provádí základní výzkum mikrobiologické přeměny dusíku a uhlíku v různých ekosystémech. Zaměřujeme se na různé vztahy ke globálním (klimatickým) změnám. Pozice je k dispozici od 1. února 2022 (datum nástupu je však flexibilní až do jara 2022) na dobu 4 let s možností prodloužení. Pozice je určena pro zaměstnance na částečný úvazek (20 hodin týdně). Hrubá mzda činí 16 000 Kč měsíčně. Co budete dělat? • molekulárně biologické analýzy (extrakce DNA, RNA), PCR, real-time PCR • měření kvantity a kvality nukleových kyselin • příprava vzorků a knihoven pro sekvenování (2nd- and 3rd-generation sequencing), • základní bioinformatické analýzy, amplicon analysis, práce s veřejnými databázemi • mikrobiologické analýzy, kultivace mikroorganizmů a jejich uchovávání • odběry vzorků, jejich zpracování a základní stanovení půdních parametrů, • zakládání manipulativních experimentů, • vyhodnocení a zpracování dat na PC (Microsoft Office), dokumentace prací v laboratoři. • základní administrativní podporu – zpracování objednávek, evidenci financí, komunikaci s dodavatelskými firmami a vědci, • organizaci práce v laboratoři, úzký kontakt s klienty (i s mezinárodní účastí). Co Vám můžeme slíbit? • zajímavá a samostatná práce v mezinárodním týmu • spolupracovat s námi na mezinárodních projektech, které posouvají hranice poznání. • každodenní používání angličtiny, možné používání dalších jazyků • příjemné a moderní pracovní prostředí • osobní a pružné rozvržení pracovní doby

Požadavky:

Bakalářské

Microbiology, Biochemistry, Molecular biology, Biotechnology or Genetic Engineering

Poznáváte se v nadcházejících bodech? - Máte vysokoškolské vzdělání v oblasti přírodních věd (mikrobiologie, biochemie, molekulární biologie, biotechnologie nebo genové inženýrství)? - Máte rozsáhlé pracovní zkušenosti v (mikrobiologické) laboratoři? - Rádi se rychle učíte novým věcem a máte radost, když se vám práce daří? - Jste starostlivý/á, spolehlivý/á, důvěryhodný/á a loajální, proaktivní a flexibilní? - Hledáte samostatně kreativní řešení problémů a jste ochotný/á převzít odpovědnost za svou práci? - Jste pokročilým/ou uživatelem/kou počítače? - Máte znalosti vědeckého prostředí? (výhodou) - Je pro Vás ústní a písemná komunikace v angličtině snadná?

Benefity:

• 1 týden dovolené navíc, celkem tedy 5 týdnů placené dovolené ročně • Dotované závodní stravování v naší vlastní jídelně • Benefity ze Sociálního fondu • Zaměstnání ve stabilní, prestižní vědecké instituci mezinárodního významu • Přátelské mezinárodní pracovní prostředí • Podpora volnočasových aktivit • Jazykové kurzy zdarma – čeština pro cizince, angličtina pro Čechy (kapacita je omezena) • Příležitost účastnit se mentoringových programů jako mentor nebo mentee • Zvýhodněný mobilní tarif u smluvního operátora • Zvýhodněné bankovní služby u smluvní banky

Doplňující informace:

Zaujala Vás nabídka? Zašlete nám v angličtině ve formátu pdf Váš podrobný životopis (včetně stručného popisu povinností v předchozím zaměstnání) a motivační dopis , pomocí tlačítka "ODVPOVĚDĚT" níže do 10. 1. 2021 Pokud máte jakýkoliv dotaz, kontaktujte e-mailem (předmět: MiE Technician) Dr. Anne Daebeler na adresu anne.daebeler@bc.cas.cz.

UZAVŘENO