English

▾ Pravidla výběrového řízení (OTM-R)
Biologické centrum AV ČR, v. v. i. se zavázalo k dodržování Evropské charty výzkumných pracovníků a Kodexu chování pro přijímání výzkumných pracovníků a je držitelem prestižního ocenění HR Excellence in Research (HR Award). Při náboru vědeckých pracovníků dodržuje zásady otevřeného, transparentního výběrového řízení (OTM-R), což zajišťuje unifikovaný postup výběrového řízení na všech vědeckých ústavech Biologického centra.

Základními principy OTM-R jsou otevřenost, transparentnost a nediskriminace. Požadavky na uchazeče se liší v závislosti na povaze pracovní náplně a jsou vždy specifikovány v relevantním inzerátu s pracovní nabídkou. Inzeráty jsou zveřejňovány na těchto stránkách a na dalších specializovaných portálech. Výběrová řízení na vědecké pozice v Biologickém centru jsou dvoukolová (1. kolo: přihlášky a následný výběr vhodných kandidátů do 2. kola, 2. kolo: pohovory). Pro každé výběrové řízení je ustavena výběrová komise, která je minimálně tříčlenná, zahrnuje zástupce Personálního úseku a je genderově vyvážená. Všichni uchazeči jsou informováni o výsledku výběrového řízení a každé výběrové řízení se řídí platným nařízením EU o ochraně osobních údajů.

Více o HRS4R a HR Award
Podrobnější informace o našem OTM-R ke stažení zde
Co nabízíme našim zaměstnancům?

UZAVŘENO
Na tuto pozici již není možné reagovat.
Zveřejněno: 31. 5. 2022

Technický laborant (m/ž/x)

Pracovní smlouva

Technická

Doba určitá

16 000 Kč

Kratší

20 hodin

1. 9. 2022

1. 8. 2022

Popis pracovní pozice:

Biologické Centrum AV ČR, v. v. i. v Českých Budějovicích hledá technického laboranta do svého ústavu pro výzkum půdy a vody SoWa Research Infrastructure.

Náš mezinárodní tým provádí základní výzkum mikrobiologické přeměny dusíku a uhlíku v různých ekosystémech. Zaměřujeme se na různé vztahy ke globálním (klimatickým) změnám.

Co budete dělat?

  • Molekulárně biologické analýzy (extrakce DNA, RNA), PCR, real-time PCR,
  • měření kvantity a kvality nukleových kyselin,
  • přípravu vzorků a knihoven pro sekvenování (2nd- and 3rd-generation sequencing),
  • základní bioinformatické analýzy, amplicon analysis, práci s veřejnými databázemi,
  • mikrobiologické analýzy, kultivaci mikroorganizmů a jejich uchovávání,
  • odběry vzorků, jejich zpracování a základní stanovení půdních parametrů,
  • zakládání manipulativních experimentů,
  • vyhodnocování a zpracovávání dat na PC (Microsoft Office), dokumentaci prací v laboratoři,
  • základní administrativní podporu,
  • zpracovávání objednávek, evidenci financí, komunikaci s dodavatelskými firmami a vědci,
  • organizaci práce v laboratoři, úzký kontakt s klienty (i s mezinárodní účastí).

Co Vám můžeme slíbit?

  • Zajímavou a samostatnou práci v mezinárodním týmu,
  • spolupracovat s námi na mezinárodních projektech, které posouvají hranice poznání,
  • každodenní používání angličtiny, možné používání dalších jazyků,
  • příjemné a moderní pracovní prostředí,
  • osobní a pružné rozvržení pracovní doby.

Požadavky:

Bakalářské

Přírodní vědy (mikrobiologie, biochemie, molekulární biologie, biotechnologie a genové inženýrství)

Jací byste měli být Vy?

  • Máte vysokoškolské vzdělání v oblasti přírodních věd (mikrobiologie, biochemie, molekulární biologie, biotechnologie a genové inženýrství).
  • Máte rozsáhlé pracovní zkušenosti v (mikrobiologické) laboratoři.
  • Rádi se rychle učíte novým věcem a máte radost, když se vám práce daří.
  • Jste stoprocentně starostliví, spolehliví, důvěryhodní a loajální, proaktivní a flexibilní.
  • Samostatně hledáte kreativní řešení problémů a jste ochotni převzít odpovědnost za svou práci.
  • Jste velmi dobří s počítačem.
  • Máte znalosti vědeckého prostředí (výhoda, ale ne podmínka).
  • Ústní a písemná komunikace v angličtině je pro Vás snadná.
  • Jste zdatní v mluvené i psané češtině.

Benefity:

• 1 týden dovolené navíc, celkem tedy 5 týdnů placené dovolené ročně při 100% úvazku
• Dotované závodní stravování v naší vlastní jídelně
• Benefity ze Sociálního fondu
• Zaměstnání ve stabilní, prestižní vědecké instituci mezinárodního významu
• Přátelské mezinárodní pracovní prostředí
• Podpora volnočasových aktivit
• Jazykové kurzy zdarma – čeština pro cizince, angličtina pro Čechy (kapacita je omezena)
• Příležitost účastnit se mentoringových programů jako mentor nebo mentee
• Zvýhodněný mobilní tarif u smluvního operátora
• Zvýhodněné bankovní služby u smluvní banky

Doplňující informace:

Pracovní místo je k dispozici nejdříve od 1. září 2022 (datum nástupu je však flexibilní až do listopadu 2022) do konce roku 2025 s možností prodloužení. Pozice je určena pro zaměstnance na částečný úvazek (20 hodin týdně) a hrubá mzda činí 16 000 Kč měsíčně.

Jak se přihlásit:

Uzávěrka přihlášek je 1. srpna 2022. Přihlášky zasílejte v angličtině prostřednictvím tlačítka ODPOVĚDĚT níže. Připojte podrobný životopis (včetně stručného popisu povinností v předchozím zaměstnání) ve formátu pdf.

Zajímalo by Vás něco, co v inzerátu chybí? Kontaktujte Dr. Anne Daebeler na mail anne.daebeler@bc.cas.cz (anglicky, předmět: MiE Technician).

UZAVŘENO